Czym jest refleksologia stóp?

Refleksologia stóp to nic innego, jak rodzaj masażu, który ma za zadanie zrelaksować oraz leczyć. Wywodzi się od Medycyny Chińskiej i potrafi pomóc m.in. z bezsennością, poprawą pracy układu krążenia, nerek, wątroby, czy jelit. Czym jest refleksologia stóp? W czym może pomóc? 

Refleksologia stóp – czym jest? 

Refleksologią stóp, określa się masaż leczniczy, który ma zarazem działanie relaksujące. Uciskanie pewnych punktów na stopach, które odpowiedzialne są za poszczególne narządy ciała, może pomóc w walce z wieloma schorzeniami dotyczącymi całego ciała. Jego główne zalety, opierają się przede wszystkim na: 

  • łagodzeniu stresu,
  • usuwaniu toksyn i złogów,
  • poprawę pracy układu krążenia, 
  • usprawnianie funkcjonowania układu nerwowego,
  • przywrócenie równowagi hormonalnej. 

Masażem zajmuje się specjalista – refleksolog, który zna odpowiadające za poszczególne części ciała punkty. 

Jak przebiega refleksologia stóp?

Refleksolog poprzez masaż wpływa na nasz organizm i towarzyszące mu schorzenia. Znając oraz odpowiednio masując punkty na stopach, potrafi złagodzić objawy chorób, a nawet poprawić stan zdrowia. Stymulacja receptorów sprawia, że aktywowany zostaje proces samoleczenia organizmu, przywracając wewnętrzną równowagę. Zabieg wpływa na cały organizm, a pierwsze efekty można zauważyć już po kilku wizytach. Jeden zabieg trwa około godziny, a powtórzenia serii powinny być powtarzane co 2-3 dni.