Paznokcie u stóp – pedicure hybrydowy

Pedicure i manicure hybrydowy to popularna metoda dbania o paznokcie. Kolor na paznokciach, wybierając ten typ stylizacji, wyróżnia się wyjątkową trwałością i nie zawsze wymaga wizyty w salonie kosmetycznym. Coraz więcej osób bowiem, decyduję się na upiększenie swoich paznokci metodą hybrydową w domu. 

Pedicure hybrydowy – dlaczego warto? 

Lakiery hybrydowe, utwardzane w lampie UV cechują się większą trwałością, w porównaniu do klasycznych stylizacji. Wykonanie nie zajmuje dużej inwestycji czasowej i z powodzeniem, można go wykonać w prawie każdym gabinecie kosmetycznym. Pedicure hybrydowy jest również bardziej wytrzymały, nie odpryskuję tak często, jak pomalowane zwykłym lakierem paznokcie. Duży wybór kosmetyków sprawia, że możemy zafundować sobie różne kolory, w różnych wariantach, takich jak mat czy błysk. Sprawdzi się także u osób, które swoją naturalną płytkę paznokcia mają cienką i z tendencją do łamania, zauważalnie ją wzmacniając.

Pedicure hybrydowy w salonie czy w domu? 

Coraz więcej osób decyduję się na wykonanie stylizacji hybrydowej paznokci w zaciszu własnego domu. Na rynku bowiem, są ogólnodostępne kosmetyki i przyrządy do stylizacji paznokci. W wielu drogeriach istnieje także możliwość zakupu potrzebnej do użytku domowego lampy UV. Wykonanie stylizacji hybrydowej wymaga jednak precyzji oraz dodatkowego przygotowania płytki do zabiegu. W tym celu konieczne jest odpowiednie skrócenie paznokci, oczyszczenie płytki oraz usunięcie skórek. Odpowiednio przygotowane paznokcie, są gotowe do stylizacji, która opiera się na nałożeniu bazy, koloru oraz topu. Każdą nałożoną warstwę, koniecznie trzeba utwardzić w lampie w czasie, zależnym od jej mocy i zaleceń producenta produktów. Chcąc, aby stylizacja wyglądała nienagannie, pamiętać trzeba o niezalaniu skórek okołopaznokciowych, ponieważ skutkować może to zbyt szybkim odpadnięciem i odpryskiwaniem stylizacji.