Masaż stóp

Jak wykonać masaż stóp i jakie efekty przynosi?

Masaż stóp to doskonały sposób na uzupełnienie codziennej pielęgnacji i zrelaksowanie. Wieczorem stopy są szczególnie zmęczone i opuchnięte, a korzyści płynące z masażu niosą ze sobą ulgę i wpływają na krążenie. Jak wykonać samodzielnie masaż stóp w domu? Jakie efekty przynosi?

Jakie efekty przynosi masaż stóp?

Na podeszwach stóp lokalizuję się blisko 7 tysięcy zakończeń nerwowych, mających wpływ na różne dolegliwości, jak ból głowy czy stres. Masaż stóp wykonywany w gabinecie masażu lub samodzielnie w domu to doskonały sposób na zrelaksowanie po całym dniu. Rozmasowanie napięcia, zbierającego się w stopach redukuję stres i pomaga w szybszym krążeniu krwi. Sprawdzi się w przypadku każdego, potrzebującego chwili ukojenia, szczególnie dla osób, które czują, że stopy są zmęczone, bolące, lub długo pozostających w pozycji stojącej.

Jak wykonać masaż w domu?

Masaż stóp można wykonać w salonie masażu lub samodzielnie w domu, jako uzupełnienie wieczornej pielęgnacji. Trwać powinien około 10 minut oraz wykonywany powinien być regularnie, minimum kilka razy w tygodniu. Masaż rozpoczyna się od umycia stóp i wsmarowaniu w nich kremu bądź oliwki. Następnie rozpoczynając od śródstopia, okrężnymi ruchami przesuwając palcami w pierwszej kolejności w dół do wewnętrznej strony pięt, a następnie zaczynając w tym samym miejscu, podążając do opuszków palców. Na rynku można również spotkać dedykowane stopom masażery, mające na celu wytworzenie impulsów masujących.