Przygotuj swoje stopy na przyjście wiosny! 

Wiosna jest czasem, w którym wszystko budzi się do życia, nasze ubrania stają się coraz cieńsze, a buty lżejsze i odkryte. Zaczynamy również dbać o skórę oraz kondycję stóp, aby wyglądały zdrowo i pięknie. 

Jak zadbać o stopy wiosną? 

Zimą często zapominamy dbać o kondycję naszych stóp. Noszenie nieoddychających, ciężkich butów nie sprzyja ich kondycji, a skóra staje się przesuszona i może zacząć pękać. Jak zadbać o stopy po zimowej przerwie? 

Peeling 

Przy peelingowaniu stóp liczy się przede wszystkim systematyczność. W efekcie można pochwalić się zdrową, napiętą i gładką skórą. Robiony raz w tygodniu pozwala na bieżąco ścierać martwy naskórek i zapobiegać jego nawarstwianiu. Oczyszczona skóra jest również przygotowaniem na dalsze kroki pielęgnacyjne, sprawiając, że krem szybciej i lepiej się wchłania. Używanie peelingów jest przede wszystkim bezpieczniejszą alternatywą dla pumeksów oraz skarpetek złuszczających. 

Codzienna pielęgnacja 

Codziennie pielęgnujemy skórę naszej twarzy, myjemy zęby oraz ciało. Warto również skupić się na stopach, ponieważ regularna pielęgnacja jest podstawą do zachowania ich zdrowego wyglądu. Dodaj do codziennej rutyny, wcieranie w stopy kremu nawilżającego. Możesz przy tym wykonać masaż stóp, o którym pisaliśmy w artykule https://www.stopy.pl/jak-wykonac-masaz-stop-i-jakie-efekty-przynosi/. Regularne stosowanie kremów wpłynie znacząco na kondycję stóp po zimie. Warto wybierać kosmetyki, które w swoim składzie mają witaminę A i E oraz aloes, mocznik, masło shea, D- pantenol. 

Zadbaj o paznokcie 

Dbanie o paznokcie u stóp opiera się przede wszystkim na ich poprawnym obcinaniu. Skupiając się na poprawnej technice, nie obcinając za bardzo ich brzegów, zapobiegniesz wrastaniu się, co z kolei pozwoli uniknąć stanów zapalnych. Gdy paznokcie wymagają profesjonalnej pomocy po zimie, warto również skorzystać z pomocy podologa. Malowanie paznokci także powinno poprzedzić się oceną płytki paznokciowej, która nie powinna być przykryta kolejną warstwą lakieru, a poddana odpowiedniej pielęgnacji i regeneracji. 

Oddaj się w ręce specjalisty 

Gdy stopy po zimie są w widocznie złej kondycji, pojawiły się odciski, modzele, a skóra zaczęła się nawarstwiać, warto skorzystać w pomocy podologa. Specjalista na podstawie wywiadu i ocenie kondycji stóp zadba o skórę i paznokcie oraz zaleci dalszą pielęgnację lub leczenie schorzeń, które się pojawiły.